De Gliphoeve
-
vr 14 okt ’2220:00 - 21:30StadsschouwburgStadsschouwburg Zaal
-
za 15 okt ’2220:00 - 21:30StadsschouwburgStadsschouwburg Zaal
Credits
regie Geert Lageveen | tekst Bodil de la Parra, Maarten van Hinte en Geert Lageveen | spel Manoushka Zeegelaar Breeveld, Xavier Molijn, Dionne Verwey en Gery Mendes | muzikale leiding Gery Mendes | muziek Gery Mendes, Sophie Anglionin, Walther Muringen en en Franklin Caesar Breeveld | choreografie Dionne Verwey
Het is 1975, Etta gaat met haar kinderen naar Nederland. Maar daar blijkt niemand op ze te wachten, er is geen werk en er zijn geen woningen. Ze komen terecht in De Gliphoeve, de eerste flat in de Bijlmermeer die gekraakt wordt door een groep Surinaamse activisten, die hun net gearriveerde landgenoten woonruimte bieden. Ondanks het beton vindt men er warmte: in samen eten en drinken, in muziek en in de gedeelde, vastberaden wil om te slagen. Maar het kleine gezin wordt flink op de proef gesteld.
In de media
DE VOLKSKRANT ★★★★
“Een warmbloedige ode aan liefde en hoop, tegen de klippen op.”
STAR NIEUWS
"Het is thuiskomen bij De Gliphoeve. Die ademt in alles Suriname."
NRC HANDELSBLAD ★★★★
"Een meeslepende en ontroerende familiekroniek die de aandacht vestigt op een onderbelichte periode in de recente Nederlandse geschiedenis."
SCENES
Liefdevol Surinaams drama is een waardige opvolger voor Woiski vs Woisk.
OFFICIELE SELECTIE THEATERFESTIVAL
Uit het juryrapport: ‘De Gliphoeve is een relevant en muzikaal familieverhaal over de kloof tussen zwarte en witte mensen in Nederland. Mede door de grote rol van de verrassende muziek, vinden de spelers een fijne balans tussen verdriet en humor. Boven alles is De Gliphoeve een gulle viering van saamhorigheid.’
Een meeslepende en ontroerende familiekroniek.